Paragon Yayıncılık
Paragon Yayıncılık

2021 ÖABT'nin Sesi Türkçe Öğretmenliği Tamamı Çözümlü 5+1 Eğitim Bilimleri Deneme Sınavı

125,00 TL
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • TESLİMAT VE İADE KOŞULLARI
 • Tavsiye Et
 • İÇERİK


  Paragon Yayıncılık ÖABT’nin Sesi Türkçe Öğretmenliği

  Paragon Yayıncılık ÖABT Türkçe Öğretmenliği Deneme Kitabı Ürün Bilgileri

  Ürün Bilgisi Ebat: 19 x 27

  ISBN: 9786257013345

  Sayfa Sayısı: 160

  Yazarlar: Hayri UÇAR, Sibel ABASIYANIK ÇIVGIN, Nuray KILINÇ, Arzu ÖZMEN SEÇGİN

   

  Paragon Yayıncılık ÖABT’nin Sesi Türkçe Öğretmenliği Farkındalık Serisi Adaylara Ne Katar?

  • ÖABT’nin Sesi Türkçe Öğretmenliği Deneme Soruları, güncel olarak son sınav sistemine göre hazırlanmıştır.
  • ÖABT Türkçe öğretmenliği, geçmiş yıllarda çıkmış sınav soruları göz önünde bulundurularak alana yönelik hazırlanmıştır.
  • Uzman yazar ekibimizin hazırladığı ÖABT Türkçe öğretmenliği deneme sorularında çıkması muhtemel sorular üzerinde durulmuştur.
  • ÖABT Türkçe Öğretmenliği deneme sorularının tamamı alanında uzman yazarlar tarafından yazılmış özgün sorulardır ve tamamı çözümlüdür.
  • Alan sorularından oluşan denemelerin yanı sıra +1 Eğitim bilimleri denemesi de sizlere sunulmuştur.

  Paragon Yayıncılık ÖABT’nin Sesi Türkçe Öğretmenliği Farkındalık Serisi Önsöz

  Değerli Öğretmen Adayları

   

  Öğretmenlik Alan Bilgisi denemelerimizi hazırlarken eserin sadece öğretmen adaylarını sınava hazırlayan bir kitap olacağını düşünmedik. Kitaplarımız Türk ulusunun geleceği olan binlerce çocuk için hazırlandı. Çocuklarımızı yetiştirecek ve ülkemizin dört bir yanındaki öğrencilerimizin umutlarını yeşertecek olan öğretmenlerin, mesleklerinde “en iyi” olabilmeleri adına gerekli olan donanımı kazanmaları için çabaladık. 

  Kitaplarımızın, içinde yaşadığımız dünyada her gün şahit olduğumuz sorunlara dikkat çekmesini istedik. “Farkındalık Serisi’nin oluşumunun temel sebebi işte budur. Serimizde bulunan her kitabın kapağı, toplumsal soruna dönüşmüş bir konuyu göz önüne getirmeye yönelik tasarlandı. Kan ve Organ Bağışı, Kadına Şiddet, Çocuk ve Hayvan İstismarı, Kanser, Bedensel Engelli Sporcular ve Zihinsel Engelli Bireylerin Topluma Kazandırılması gibi haberlerde her akşam “küçük” başlıklarda okuduğumuz “büyük” olayların farkındalığını arttırmak istedik. Farkındalığın ÖABT Denemelerinde uygulanma sebebi, nesillerin mimarlarının öğretmenlerimiz olduğunu bilmemizden kaynaklıdır.

  Gelecek nesillerin öncüsü olan sizlerin, öğretmenlerin yetiştireceği çocukların da sizler gibi Türk milletinin yüz akı olmasını temenni ederiz.

  FARKINDA MISIN?

  Toplum içerisinde yaşanan en büyük sorunlardan birisi kadınlara yapılan şiddetlerdir. Ülkemiz kadınlara şiddet konusunda birçok ülkeden önde olup ilk sıralarda yer almaktadır. Son dönemlerde kadına şiddetle birlikte kadın cinayetleri de kendisini göstermektedir. Toplumsal sorun olduğu gibi insanların can taşıdığı bilinmeli ve o şekilde davranılmalıdır.

  Hiçbir şiddet türü şahsi bir mesele değildir ve aile içi bir mesele gibi değerlendirilip susmayı gerektirmemektedir. Hiçbir sebep bir canlıya şiddet uygulanmasını mazur gösteremez. Bunun için de bireysel olarak, toplumsal olarak ve devlet eliyle kadına şiddetin önlenmesi adına gereken tüm adımlar bir an önce atılmalı, sorumluluklar alınmalı ve ölümle dahi sonuçlanabilen kadın istismarı ve kadına şiddet vakaları son bulmalıdır.

  KADINA ŞİDDETE HAYIR

  Ürün Etiketleri
Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.