Paragon Yayıncılık
Paragon Yayıncılık

2021 ÖABT'nin Sesi Okul Öncesi Öğretmenliği Tamamı Çözümlü 5+1 Eğitim Bilimleri Deneme Sınavı

125,00 TL
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • TESLİMAT VE İADE KOŞULLARI
 • Tavsiye Et
 • İÇERİK


  Paragon Yayıncılık 2021 ÖABT’nin Sesi Okul Öncesi Öğretmenliği

  Paragon Yayıncılık ÖABT Okul Öncesi Öğretmenliği Deneme Kitabı Ürün Bilgileri

  Ürün Bilgisi Ebat: 16 x 24

  ISBN: 9786257013321

  Sayfa Sayısı: 160

  Yazarlar: Doç. Dr. Mehmet Nadir ÖZDEMİR, Mehmet Topkara, Nuray KILINÇ, Arzu ÖZMEN SEÇGİN

   

  Paragon Yayıncılık ÖABT’nin Sesi Okul Öncesi Öğretmenliği Farkındalık Serisi Adaylara Ne Katar?

  • ÖABT’nin Sesi Okul Öncesi Öğretmenliği Deneme Soruları, güncel olarak en son sınavlara göre hazırlanmıştır.
  • ÖABT Okul Öncesi öğretmenliği, önceki yıllarda çıkmış sınav soruları göz önüne alınarak, alana yönelik hazırlanmıştır.
  • Uzman yazarlarımız tarafından hazırlanan ÖABT Okul Öncesi öğretmenliği deneme sorularında çıkması muhtemel sorular üzerinde durulmuştur.
  • ÖABT Okul Öncesi Öğretmenliği deneme sorularının tamamı alanında uzman yazarlar tarafından yazılmış özgün sorulardır ve tamamı çözümlüdür.
  • Alan sorularından oluşan denemelerin dışında +1 Eğitim bilimleri denemesi de sizlere sunulmuştur.

  Paragon Yayıncılık ÖABT’nin Sesi Okul Öncesi Öğretmenliği Farkındalık Serisi Önsöz

  Değerli Öğretmen Adayları

   

  Öğretmenlik Alan Bilgisi denemelerimizi hazırlarken eserin sadece öğretmen adaylarını sınava hazırlayan bir kitap olacağını düşünmedik. Kitaplarımız Türk ulusunun geleceği olan binlerce çocuk için hazırlandı. Çocuklarımızı yetiştirecek ve ülkemizin dört bir yanındaki öğrencilerimizin umutlarını yeşertecek olan öğretmenlerin, mesleklerinde “en iyi” olabilmeleri adına gerekli olan donanımı kazanmaları için çabaladık. 

  Kitaplarımızın, içinde yaşadığımız dünyada her gün şahit olduğumuz sorunlara dikkat çekmesini istedik. “Farkındalık Serisi’nin oluşumunun temel sebebi işte budur. Serimizde bulunan her kitabın kapağı, toplumsal soruna dönüşmüş bir konuyu göz önüne getirmeye yönelik tasarlandı. Kan ve Organ Bağışı, Kadına Şiddet, Çocuk ve Hayvan İstismarı, Kanser, Bedensel Engelli Sporcular ve Zihinsel Engelli Bireylerin Topluma Kazandırılması gibi haberlerde her akşam “küçük” başlıklarda okuduğumuz “büyük” olayların farkındalığını arttırmak istedik. Farkındalığın ÖABT Denemelerinde uygulanma sebebi, nesillerin mimarlarının öğretmenlerimiz olduğunu bilmemizden kaynaklıdır.

  Gelecek nesillerin öncüsü olan sizlerin, öğretmenlerin yetiştireceği çocukların da sizler gibi Türk milletinin yüz akı olmasını temenni ederiz.

   

  FARKINDA MISIN?

  Çocuğun sağlığını, fiziksel ve psiko-sosyal gelişimini olumsuz etkileyen, bir yetişkin yahut toplum tarafından bilerek ya da bilmeyerek uygulanan tüm davranışlar çocuğa kötü muameledir.

  Bu davranışların sonucu olarak çocuğun fiziksel, ruhsal, cinsel veya sosyal açıdan zarar görmesi, sağlık ve güvenliğinin tehlikeye girmesi söz konusudur.

  Çocuklar her türlü ihmal ve istismardan korunmalı, onlar her koşulda yetişkinlerden daha özel ele alınmalıdır.

  Yetkili kurumların çocuk ihmalini ve istismarını önleme konusunda ulusal eylem planı, denetleme ve izleme mekanizması olmalıdır. Çocuk odaklı, eşit, bilimsel, laik politika yapılmasını teşvik ederek koruyucu, önleyici, destekleyici çalışmalar sürdürülmelidir.

  ÇOCUK İSTİSMARINA SESSİZ KALMA

Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.